Adam, dolandırıcılar tarafından lakt 9 sterlinin üzerinde olan sahte koliler yüzünden dolandırıldı

gulay

New member
Adamın aldatıldığı söyleniyor €Polis Cuma günü yaptığı açıklamada, bazı yasaklanmış öğeler içerdiği için adına alınan bir paket nedeniyle tutuklanabileceğini söyleyen bir grup dolandırıcıdan 9.21 lakh.

temsili resim (HT_PRINT)

Sushant Lok bölgesinde yaşayan başvurana göre, 10 Nisan’da bir kurye şirketinden bir telefon almıştır. Arayan kişi, kendi adına 4 pasaport, 3 banka kartı ve bir miktar nakit içeren bir paketin alındığını bildirdi.

“Kurye şirketi çalışanı paketi şüpheli bir öğe olarak tanımladı ve aramayı Colaba Polis Karakoluna aktardı, Bhupendra Nagar adlı bir kişi PAN ve Aadhaar numaramı kontrol ederek paketin bazı kısıtlı öğeler içerdiğini söyledi. Beni tehdit etti ve Mumbai siber hücresinin beni hemen tutuklamasının istendiğini söyledi” dedi.

“Kısa bir süre sonra, Deepak Raj Singh adında başka bir adam avukat olarak bana yaklaştı ve benim adımı davadan beraat ettireceğini ancak bunun için biraz paraya ihtiyacı olacağını söyledi. transfer ettim €9.21.500. Her şeyin bir aldatmaca olduğu ortaya çıktı, ”diye ekledi şikayetçi.

Polis, Cuma günü Gurugram’da iki çevrimiçi dolandırıcılık vakasının daha bildirildiğini söyledi. İkinci durumda, bir kadının aldatıldığı söyleniyor. €Burada ona bir paket teslim ettikleri için gümrük memuru kılığına giren bazı bilinmeyen kişilerden 8.40 lakh dediler.

Kavya Shetty tarafından yapılan bir şikayete göre, Dr. Kendisi için 4 Nisan’da teslim edilecek bir paket gönderdiğini bildiren Marc Bakshi ile temasa geçti.

“Bundan sonra, arayanın benden ödeme yapmamı istediği bir telefon aldım. €Bir hesaba yatırdığım gümrük vergisi olarak 45.000. 2 saat sonra bayan tekrar aradı ve benden para cezası ödememi istedi. €2.90 lakh. sonra transfer oldum €1.40 lakh. Bir dahaki sefere aradığımda ödeme yapmam istendi €Dönüşüm ücreti olarak 5.5 lakh. toplam gönderdim €8.40 lakh. Sonradan dolandırıldığımı anladım ve polise teslim oldum” dedi.

Üçüncü vakada, DLF Faz 2 sakini olan Radhika kandırıldı. €Eski paraları satma bahanesiyle 41.622.

Şikayetinde, Mumbai merkezli bir şirket çalışanının ondan ödeme yapmasını istediğini söyledi. €RBI vergisi, GST vergisi, CBD vergisi ve kayıt maliyetleri olarak 41.622. Bir sonraki aramada daha fazla ödemesi istendikten sonra polise gitti.

Polis, Perşembe günü Doğu Siber Suç Polis Karakolunda Hindistan Ceza Kanunu (IPC) ve Bilişim Yasasının farklı bölümleri kapsamında üç FIR’ın kaydedildiğini söyledi ve konuyu araştırdıklarını da sözlerine ekledi.