Bhondsi hapishanesindeki mahkûmlar tarafından saldırıya uğrayan alt duruşma

gulay

New member
Gurugram: Bhondsi hapishanesinde suçlanan bir sanık, başka bir mahkûmun kaşıkla saldırısına uğradıktan sonra yaralandı ve üç kez bıçaklandı. Cumartesi gecesi geç saatlerde Bhondsi Polis Karakolunda bir FIR kaydedildi.

Bhondsi hapishanesindeki mahkûmlar tarafından saldırıya uğrayan alt duruşma

Gangster Tillu Tajpuria’nın Tihar Hapishanesinde ve modern Bhondsi Hapishanesinde öldürülmesinin ardından, Haryana’daki tüm hapishaneler yüksek alarm durumuna geçirildi ve hapishane idaresi ayrıca mahkûmlara yemek sırasında kaşık verilmemesi emrini verdi, ancak kaşık yine Bhondsi hapishanesinde kullanılan Silah olarak tanımlandı. .

Rewari ilçesine bağlı Jatusana köyü sakini olan zanlı tutuklu Mangat Ram’ın şikayetine göre olay, Cuma sabahı cezaevinde meydana geldi.

“Mahkumların sayımı Cuma günü sabah 7:30 civarındaydı. Rewari’de ikamet eden başka bir mahkum, Monu namı diğer Budhda, yaklaşık 15 cm uzunluğunda bir kaşıkla bana saldırdı. Beni öldürmeye çalıştı ve ayrıca beni öldürmekle tehdit etti. Tutuklu Mangat Ram şikayetinde, o sırada Neeraj, Pradeep ve diğer sanık tutuklular oradaydı.

Şikayetin ardından, Cumartesi günü Bhondsi Karakolunda tutuklu Monu namı diğer Budhda’ya karşı IPC 323 (ihlal) ve 506 (suçla korkutma) bölümleri uyarınca bir FIR kaydı yapıldı.

Bhondsi Polis Karakolu’ndan Müfettiş Madan Singh, “Konuyu araştırıyoruz ve sanığın sorgulanmak üzere serbest bırakılma emriyle ilgili bir prosedür başlattık” dedi.

• YAZAR HAKKINDA

Leena Dhankhar, Hindustan Times için beş yıl çalıştı. Suç, trafik ve tüketim vergisi konularını ele aldı. Artık sivil kaygılar ve bölge sakinlerinden gelen şikayetler hakkında rapor veriyor.
    …ayrıntılı olarak görün