Biri, bir Faridabad Yetkilisi yetkilisinden zorla 5 milyon sterlin almaya teşebbüs ettiği için rezerve edildi.

gulay

New member
Kimliği belirsiz bir kişi, iddia edilen iddialar nedeniyle Pazartesi günü rezerve edildi. €Polis, başka bir Faridabad Büyükşehir Kalkınma İdaresi (FMDA) genel müdüründen 5 crore ve adının Haryana’nın Yolsuzlukla Mücadele Bürosu (ACB) tarafından soruşturulan bir davadan çıkarılması için bir teklif aldığını söyledi. Henüz zanlıyı teşhis edemediler.

Biri gasp girişimi için rezerve edildi €Faridabad Authority yetkilisinden 5 crore

Bir Haryana Kader IAS yetkilisi olan ek CEO Anita Yadav, iddiayla ilgili bir ACB soruşturmasıyla karşı karşıya €Polis, Faridabad Municipal Corporation’da (FMC) 200 crore usulsüzlük olduğunu söyledi.

Olayla ilgili olarak, polis 2 Mart’ta Haryana hükümetinin daha önce Devlet İhtiyat Bürosu (SVB) olarak bilinen ACB’ye bunu iki IAS görevlisine – Sonal Goel ve Anita Yadav – ve belirlemek üzere diğer yedi Yetkiliye karşı kullanma izni verdiğini söyledi. İddia edilen usulsüzlüklerle ilgili.

İddia edilen usulsüzlükler, 2020 yılında meclis üyelerinin Belediye Komiserine 2015-2020 yılları arasında bir müteahhide iş gösterilmeden ödeme yapıldığına dair şikayette bulunmalarıyla gündeme geldi. İşin çoğu, kompozit tuğlalarla yolların döşenmesini içeriyordu. O zamanki SVB, Mart ve Nisan 2022’de dört FIR kaydetti. Davadaki iddialar, birkaç çalışana karşı dolandırıcılık, sahtecilik, kamu hizmeti yasasının ve Yolsuzluğu Önleme Yasası’nın çeşitli diğer bölümlerinin ihlal edilmesini içeriyordu.

Yadav, 3 ve 4 Mart tarihlerinde şüpheliden defalarca telefon aldığını ve ardından polisle temasa geçtiğini iddia etti. “Kendisini Rishi olarak tanıtan ve benden ödeme isteyen bir adamdan bir telefon aldım. €Adımı şu anda ACB incelemesinde olan bir konuda temize çıkarmak için 5 crore. Benimle temasa geçmesi için bir politikacı tarafından talimat verildiğini söyledi. 4 Mart’ta beni tekrar aradı ve tehdit etti. Ödemeyi yapmayı reddedersem sonuçları olacağını söyledi” dedi.

Yadav, konuşmayı başka bir telefonla kaydettiğini ve bir kopyasını polise verdiğini söyledi. “Son iki gün içinde bu olayların gelişme şekli beni şokta bıraktı. Ailemin güvenliği için çok endişeliyim” dedi.

Polis Komiser Yardımcısı (Doğu) Virender Vij, iddia edilen kaydın bir USB belleğiyle birlikte şikayeti aldıklarını söyledi. “Sesi inceledik ve şüpheli ‘beş’ diye seslendi ama ‘crore’dan bahsetmedi. Zanlının kimliğini tespit etmek için ekipler oluşturduk” dedi.

Vij, siber suç ekiplerinin de şüphelinin yerini ve diğer önemli ayrıntıları öğrenmek için teknik gözetim gerçekleştirdiğini söyledi.

Polisin Pazartesi akşamı Gurugram’a göre, Hindistan Ceza Kanunu’nun 385 (bir kişinin bir gasp yapmak için yaralanmasından korkma) ve 506 (cezai yıldırma) bölümleri kapsamındaki bir davanın Sektör 50 Polis Karakolunda kaydedildiğini söyledi.

• YAZAR HAKKINDA

Leena Dhankhar, Hindustan Times ile beş yıldır işbirliği yapıyor. Suç, nakliye ve özel tüketim vergisi kapsamındadır. Artık sivil meseleler ve yerel sakinlerin şikayetleri hakkında rapor veriyor.
    …ayrıntılı olarak görün