Faridabad’da birinci sınıf sıradan şişelenmiş alkollü içkiler satan iki kişi

gulay

New member
Gurugram: Faridabad polisi, birinci sınıf marka şişelenmiş adi likör sattıkları iddiasıyla Cumartesi günü iki şüpheliyi tutukladı. Polis, şüphelilerin yeni şişelenmiş likörü şehir genelinde en az 18 mağazaya sattığını söyledi.

Şüpheliler, NIT Faridabad’da ikamet eden Charan Singh ve Delhi’deki Madhu Vihar’dan Nikhil Singh olarak belirlendi. (HT fotoğrafı)

Polis, zanlıların Royal Salute, Blue Label, Macallan ve Amrut Greedy Angels gibi markaların şişelerini kullandıklarını söyledi. €500

Şüpheliler, NIT Faridabad’da ikamet eden Charan Singh ve Delhi’deki Madhu Vihar’dan Nikhil Singh olarak belirlendi.

Polis Komiser Yardımcısı (Suç) Mukesh Malhotra, içki dükkanlarından birinci sınıf marka şişelerde paketlenmiş en az 40 karton ucuz alkol bulduklarını ve konuyla ilgili Özel Tüketim Dairesi’ne bilgi verildiğini söyledi. “Ekip kurup birkaç likör dükkânını soymamıza yol açan bir ihbar aldık. Üç satış noktasında da sahte içki bulduk” dedi.

“Charan Singh tekrar suçlu ve Tüketim Vergisi Yasası kapsamında Faridabad’da ona karşı 18 dava kaydedildi. DCP Malhotra, suçu itiraf etti ve para kazanmak için birinci sınıf markalara düzenli alkol verdiğini açıkladı” dedi.

Polis, Faridabad’daki Kotwali Polis Karakolunda iki şüpheliye karşı Tüketim Vergisi Yasası ve Hindistan Ceza Kanunu’nun (IPC) 420. Bölümü (Dolandırıcılık) kapsamında bir davanın kaydedildiğini söyledi.

Müfettişlere göre, şüpheliler evlerinin bodrum katına bir likör şişeleme tesisi kurmuş ve burada ucuz likör kaçakçılığı yapılarak Chivas Regal 12, Chivas Regal 18, Johnnie Walker Black Label gibi yüksek kaliteli markaların boş şişelerine dökülmüştü. Johnnie Walker Gold Label, Glenlivet, diğerleri arasında ve Glenfiddich.

DCP Malhotra, tüm gürültünün Charan Singh’in Faridabad’daki evinden yapıldığını söyledi. Paçavracılardan boş premium marka şişeler alıyorlardı ve daha sonra kasaları Delhi’den paketlettirdiler.

“Charan Singh daha önce ucuz likörü kimliği tespit edilen ancak hala kaçak olan başka bir şüpheliden satın aldı. Raket, Hazine’nin gelir kaybına neden oldu ve tüketicilerin hayatını da tehlikeye attı” dedi.

• YAZAR HAKKINDA

Leena Dhankhar, Hindustan Times ile beş yıldır işbirliği yapıyor. Suç, nakliye ve özel tüketim vergisi kapsamındadır. Artık sivil meseleler ve yerel sakinlerin şikayetleri hakkında rapor veriyor.
    …ayrıntılı olarak görün