Farrukhnagar’da aşırı hız yapan kamyon öğretmene çarptı

gulay

New member
Gurugram: Gurugram polisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bir devlet okulundaki öğretmenin Farrukhnagar’da aşırı hız yapan bir kamyonun altında kaldığı iddiasının ardından öldüğünü söyledi.

Farrukhnagar’da aşırı hız yapan kamyon öğretmene çarptı

Polis, olayın Salı günü saat 15.20 civarında Gurugram-Pataudi Yolu üzerindeki Jamalpur Chowk yakınında, kadının Kazan’daki okulundan scooter’ıyla Pataudi’deki New Colony’deki ikamet yerine dönerken meydana geldiğini söyledi.

Müfettişler, hızla giden bir kamyonun onlara arkadan çarptığını ve ardından üzerinden geçtiklerini söyledi. Kamyon sürücüsünün kazanın ardından olay yerinden kaçtığı belirtildi. Polise göre yoldan geçenler, adı Sudha Singh (41) olan öğretmenin cep telefonunu kullanarak meslektaşlarını ve polis kontrol odasını uyardı.

Polis, Singh’in Sektör 90’daki özel bir hastaneye kaldırıldığını ancak vardığında öldüğünün bildirildiğini söyledi. Polise göre kaza sonucu başından ciddi şekilde yaralandı.

Singh’in kocası Umed Singh Yadav’ın (45) şikayeti üzerine, Salı gecesi Hindistan Ceza Kanunu’nun (IPC) 279 (dikkatsiz araç kullanmak veya kamuya açık yollarda araç kullanmak) ve 304A (ihmal nedeniyle ölüm) Maddeleri uyarınca kimliği belirsiz kamyon sürücüsüne karşı bir FIR kaydedildi. Polis, Farrukhnagar karakolunda olduğunu söyledi.

Aynı zamanda Kadıpur’daki bir devlet okulunda öğretmen olan Yadav, olayı ilk duyanların eşinin meslektaşları olduğunu söyledi. “Olayı müdürüm aracılığıyla öğrendim. Eve geldiğimde kaza mahallinin yakınındaydım ve hemen hastaneye gittim, tedavi için götürüldü ancak o zamana kadar yaralarından dolayı hayatını kaybetmişti” dedi.

Gurugram Polisi Halkla İlişkiler Sorumlusu Subhash Boken, kamyon sürücüsünün kaza mahallinin birkaç metre uzağında aracı terk ettikten sonra kaçtığını söyledi. “Kamyona el konuldu. Sürücünün bilgilerini sağlayan araç sahibine bir tebligat yapılacak ve ardından onlara karşı gerekli işlem yapılacaktır” diye ekledi.