Gurugram halkın katılımıyla temizlik çabasını güçlendiriyor

gulay

New member
Gurugram Belediye Şirketi (MCG), Gurugram'ı Asya'nın en temiz şehri yapmak amacıyla toplum katılımını artırarak temizlik çabasını yoğunlaştırdı. Konuya aşina olan kişilerin söylediğine göre, şehir yönetimi yetkilileri, bölge sakinlerinin temizlik ve atık yönetiminin iyileştirilmesine katılımını artırmak için Salı günü bölge bazında vatandaş gözetim komiteleriyle bir toplantı düzenledi.

Gurugram Belediye Şirketi Komiseri Narhari Singh Bangar ve ULB Direktör Yardımcısı (Genel Merkez) YS Gupta Salı günü Gurugram'da bir inceleme gerçekleştirecek. (HT fotoğrafı)

MCG yetkilileri, temizlik çalışmalarının etkin bir şekilde izlenmesini sağlamak amacıyla şehir idaresi ve ilçe idaresinin günlük olarak yerinde denetimler yaptığını söyledi.

Artık kriketteki en sevdiğiniz oyunu izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

Belediye Komiseri Dr. Narhari Singh Bangar, Gurugram'ı daha temiz ve daha iyi bir şehir haline getirmek için halkın katılımının gerekliliğini vurguladı. Bölge idaresi ve MCG'nin acil müdahale gerektiren en hassas sanitasyon alanlarını zaten tespit ettiğini söyledi. “Hükümetin amacı Gurugram'ı Asya'nın en temiz şehri yapmak. Salı sabahı en az 20 yeri ziyaret ettim ve insanlardan çöp atmamalarını ve çöp kutuları kullanmamalarını istedim” dedi.

Bangar, kapıdan kapıya çöp toplama işleminin bir hafta içinde iyileştirileceğini ve çöplerin ikincil toplama noktalarından Bandhwari'deki katı atık yönetim tesisine taşınacağını söyledi. “NTPC ve IGL gibi şirketlerle işbirliği içinde daha iyi atık yönetimi teknolojileri sunma çabaları sürüyor” dedi.

Toplantı sırasında komite eş başkanı Sudhir Krishna, IEC ve kapasite geliştirme gibi bileşenleri içerecek kapsamlı bir kentsel sağlık ve katı atık yönetim planının formüle edilmesini önerdi. Başka bir üye, atıkların yüzde 55 ila 60'ından sorumlu olan büyük atık üreticileri tarafından atıkların bertaraf edilmesinin sağlanması gerektiğini söyledi.

“Her şeyin daha iyi çalışması için tüm büyük atık üreticilerinin çevrimiçi bir portala kaydedilmesi önemlidir. Bir başka üye ise otellerde, ziyafet salonlarında ve restoranlarda atık yönetiminin doğru yapılmasını önerdi, ayrıntılı bir plan ve strateji geliştirilmesini önerdi ve tek kullanımlık plastiğin yasaklanmasını savundu. Komite üyelerinden firmanın hazırladığı kentsel temizlik planını inceleyerek sahaları gezdikten sonra geri bildirimde bulunmalarını istedik” dedi.

MCG memuru, topluluk festivalleri (bhandaras) ve su dağıtım stantları düzenleyen vatandaşlara temizliği korumaları ve atıklarını çöp kutularına atmaları çağrısında bulundu. Tek kullanımlık plastik kullanımını caydırdı ve bu tür etkinliklerde şehrin çatal bıçak kutularındaki çatal bıçakların kullanılmasını önerdi.