Gurugram şirketinde küçük çocuk ve annesi köpeğin saldırısına uğradı, sahibi dava açtı

gulay

New member
PTI | | kaydeden Nisha Anand

Polis Salı günü yaptığı açıklamada, bir kadın ve altı aylık bir çocuğun, buradaki Sektör 50’deki bir apartmanın asansöründe bir köpeğin saldırısına uğraması sonucu ciddi şekilde yaralandığını söyledi.

Üst düzey bir polis yetkilisi, konunun araştırıldığını söyledi. (Getty Images/Adına)

Olay, 28 Temmuz gecesi Unitech Fresco’da meydana geldi. Polis, Pazartesi günü Sektör 50 Polis Karakoluna köpek sahibi hakkında şikayette bulundu.

İngiliz vatandaşı ve Unitech Fresco’da ikamet eden Jaswinder Singh, köpek sahibi hakkında polise şikayette bulundu.

Şikayetçi, 28 Temmuz günü saat 23:30 civarında Singh, eşi ve oğlunun 7. kattan asansöre binerek bodrum katına indiğini söyledi. İçinde bir Zomato kuryesinin de bulunduğu asansör beşinci katta durdu.

“Asansöre binmek için birinin geleceğini düşündük ama kimse gelmedi. Singh, şikayette, çocuğumuz ağlamaya başladı ve aniden bir köpek karımın ve çocuğumun üzerine atlayarak onları ciddi şekilde yaraladı” dedi.

Evcil hayvan sahibi Vriti Loomba’nın, “Köpek tasmasızdı ve ben ailemi korumaya çalışıyordum ve teslimatçı Harish de asansörün kapısını tutuyordu” dedi.

Singh, Loomba’nın daha sonra olay için özür dilediğini, ancak bazı topluluk sakinlerinin bir WhatsApp grubunda ailesini zihinsel olarak taciz ettiğini söyledi. Köpek sahibi hakkında ciddi işlem yapılmasını istiyorum” dedi.

Şikayetin ardından, Pazartesi günü Sector 50 Polis Karakolunda IPC’nin 289. Bölümü (hayvanlarla ilgili ihmalkar davranış) uyarınca Vriti Loomba aleyhine bir FIR kaydı yapıldı. Üst düzey bir polis yetkilisi, konunun araştırıldığını söyledi.