Gurugram'da bir adama saldırmakla suçlanan dört apartman güvenlik görevlisi

gulay

New member
Sektör 92'deki bir apartman dairesinin dört güvenlik görevlisi, bir sakini yer altı otoparkında arabasından sürükledikten sonra onlara saldırdığı iddiasıyla tutuklandı. Konuyu bilen polis yetkilileri, 41 yaşındaki mağdur Kamlakar Pathak'ın daha önce, insanların çıkış kapısında yanlış dönüşler yapmasını engellemediği iddiasıyla gardiyanlar hakkında Konut Sakinleri Refah Derneği'ne (RWA) şikayette bulunmakla tehdit ettiğini söyledi. Pazar .

41 yaşındaki mağdur Kamlakar Pathak, daha önce, insanların çıkış kapısında yanlış dönüşler yapmasını engellemediği iddiasıyla gardiyanlara karşı Konut Sakinleri Refah Derneği'ne (RWA) şikayette bulunmakla tehdit etmişti. (Temsili görsel)

Olayın 1 Şubat sabahı saat 10.30'da Pathak'ın Manesar'daki fabrikasından dönerken meydana geldiği belirtildi.

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

Yaklaşık üç ay önce, sürücünün çıkış kapısı kısayolundan yanlış dönüş yapması sonucu iki tekerlekli bir aracın çarpması sonucu bir kişi hayatını kaybetti. Pathak ile gardiyanlar arasında 10 gün önce küçük bir tartışma yaşandı. Müfettişler, gardiyanların kendisine kin beslediği olayın Habersunu bile kaydettiğini söyledi.

Pathak'ın arabasında radyo frekansı tanımlama (RFID) bulunuyor, bu da girişteki bariyerlerin otomatik olarak açıldığı anlamına geliyor. Ancak tartışmanın ardından gardiyanlar onu fark ettikten sonra kapıları elle kilitledi. Pathak onlardan kapıları açmalarını istedi ancak iddiaya göre onu dinlemeyi reddettiler ve aralarında hararetli bir tartışma çıktı.

Polise göre, gardiyanlar daha sonra kapıları açtı ve Pathak, araçların yanlış dönüş yapmasını önlemek için barikatları kaldırdıkları için kendilerini RWA'ya şikayet edeceğini bildirerek oradan ayrıldı.

Üst düzey bir polis memuru, Pathak'ın bodruma ulaştığını ve arabasını park etmek üzereyken şüphelilerin etrafını sardığını söyledi.

“Şüphelilerden biri sürücünün kapısını açarak onu saçından tutarak arabadan dışarı çıkardı, diğer bir şüpheli ise yüzüne ve kafasına defalarca yumruk attı. Ailesini aramaya çalıştı ancak şüpheliler telefonunu çaldı” dedi.

Pathak, şüphelilerin bilincini kaybedene kadar kendisine acımasızca saldırdığını iddia etti. “Daha sonra polise haber vermeyi başardım ve ardından bir ambulans geldi ve beni hemen durumumla ilgilenen Sektör 10 Devlet Hastanesi'ne götürdü” dedi.

Pathak, Cumartesi günü serbest bırakıldığını, ardından CCTV görüntülerini kontrol ettiğini ve şüphelilerin mendil kullanarak yüzündeki, arabasındaki ve yerdeki kanı silerken 30 dakika boyunca baygın kaldığını tespit ettiğini söyledi.

“Benim ceketimi de çaldılar ₹1,25 lakh. Beni hedef aldıklarını hiç fark etmedim çünkü onları kazadan kaçınmak için yanlış dönüşü engellemeleri konusunda uyardım” dedi.

Gurugram Polisi Halkla İlişkiler Sorumlusu Subhash Boken, olayın CCTV görüntülerinin ellerinde olduğunu ve şüphelileri yakında tutuklayacaklarını söyledi.

Pathak'ın şikayetinin ardından, Cumartesi günü Sektör-10 polis karakolunda Hindistan Ceza Kanununun 34 (ortak niyet), 323 (kasıtlı zarar verme) ve 506 (cezai korkutma) Maddeleri uyarınca şüpheliler hakkında bir FIR kaydedildi.