Halkın çıkarları için eyalet liderliğine karşı çıktım: BJP'nin Gurgaon için seçilmesi

gulay

New member
Gurgaon Milletvekili ve Bharatiya Janata Partisi (BJP) adayı Rao Inderjit Singh Çarşamba günü yaptığı açıklamada, güney Haryana ve Gurgaon halkının eyalet hükümetine karşı bile çıkarlarını savunduğu için onu 45 yıldır desteklediğini söyledi. Singh bu sözleri Rewari'deki bir mitingde söyledi.

Kongre lideri Shashi Tharoor, parti adayı Raj Babbar'ın kızı Juhi Babbar ve oğlu Prateik Babbar ile Çarşamba günü Gurugram'da. (PTI)

“Bu bölgenin insanlarına her zaman güçlü bir şekilde bağlı kaldım ve ister işyerinde, ister su paylaşımında, ister altyapı inşaatında olsun, ayrımcılığa karşı açıkça sesimi yükselttim. Ben her zaman halk için savaştım ve bu yüzden bazı başbakanlar bundan hoşlanmıyor. BJP'ye oy vermeye devam etmenizi ve 2014'te sona eren ayrımcılığın bir daha yaşanmamasını sağlamanızı rica ediyorum” dedi.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Üç kez Gurgaon milletvekili olan kişi, eski Haryana başbakanı Bhupinder Singh Hooda ile arasındaki farklılıklara değindi ve ardından Kongre partisinden ayrılarak 2014 yılında BJP'ye katıldı. Singh'in BJP'deyken eski başbakan Manohar Lal Khattar ile fikir ayrılıkları olduğu biliniyordu. Siyasi gözlemciler Singh'in eyalet liderleriyle rekabet etmesinin nedenlerinden birinin eyalet başbakanı olma hırsı olduğundan şüpheleniyor.

Bu arada Kongre liderleri Shashi Tharoor, Juhi Babbar ve Pratik Babbar ile Aam Aadmi Partisi (AAP) üyeleri, Kongre'nin Gurgaon koltuğu adayı Raj Babbar için kampanya yapmak üzere Gurugram'daki Galleria Market ve Cyber Hub'u ziyaret etti.

Medya mensuplarına seslenen Tharoor, Gurgaon'un deneyimli, halka yakın ve şehrin temel sorunlarını çözebilecek yeni bir milletvekiline ihtiyacı olduğunu söyledi. “Sokaklarda çöpler var, her yıl muson mevsiminde su birikintileri yaşanıyor ve elektrik kesintileri sık yaşanıyor. Gurgaon seçim bölgesindeki insanlar Raj Babbar'a oy vermeli ve onu desteklemeli, çünkü Raj Babbar tecrübeli ve sıradan insanların sorunlarını anlıyor” dedi.

Tharoor, Raj Babbar'ın bir göçmen şehri olması nedeniyle Gurugram'ı temsil etmek için doğru aday olduğunu söyledi. “Kongre, seçim bölgesinin karşılaştığı sorunları çözecektir. İnsanlar değişim istiyor ve BJP'nin bu sefer 200 sandalye kazanması zor olacak” dedi.

Gurgaon koltuğu 25 Mayıs'ta sandık başına gidecek.

• YAZAR HAKKINDA
    Yazar standardı 90x90

Abhishek Behl, Hindustan Times'ın Gurgaon Bürosu'ndaki Baş Muhabiridir. Şehirdeki altyapı, planlama ve sivil otoritelerle ilgileniyor. On yıldır muhabir olarak Gurgaon hakkında haber yapıyor ve şehir hakkında kapsamlı yazılar yazıyor. …Ayrıntılı olarak görün

Haberler / Şehirler / Gurugram / Halkın çıkarları için eyalet liderliğine karşı çıktım: BJP'nin Gurgaon için seçilmesi