Haryana Polisinin Monu Manesar’ı 7 Ekim’de Rajasthan’dan getirmesi planlanıyor ve yeni bir üretim siparişi alacak

gulay

New member
İtibarenHindistan Basın VakfıGurugram

Bir polis yetkilisinin burada yaptığı açıklamaya göre, Haryana’nın Pataudi bölgesindeki bir mahkeme, Rajasthan’daki Nasir-Junaid cinayeti davasında gözaltında bulunan kanunsuz inek Monu Manesar hakkında yeni bir tutuklama emri çıkardı.

Bir polis yetkilisinin burada yaptığı açıklamaya göre, Haryana’nın Pataudi bölgesindeki bir mahkeme, Rajasthan’daki Nasir-Junaid cinayeti davasında gözaltında bulunan kanunsuz inek Monu Manesar hakkında yeni bir tutuklama emri çıkardı. (HT dosyası)

Daha önce mahkeme 25 Eylül’de bir üretim emri çıkarmıştı, ancak Haryana Polisi Pazartesi günü güvenlik eskortu bulunmadığından Monu’yu Rajasthan’dan getiremeyeceğini açıklamıştı. Polis daha sonra mahkemeye yeni bir başvuruda bulundu.

“Monu Manesar’ın üretim siparişini aldık ve 7 Ekim’de gösterime girecek. Manesar DCP’si Manbir Singh Salı günü yaptığı açıklamada, Pataudi’de bir mahkeme huzuruna çıkarılacağını söyledi.

Bajrang Dal aktivisti şu anda Nasir ve Junaid’in kaçırılması ve öldürülmesiyle bağlantılı olarak Ajmer maksimum güvenlikli hapishanesinde tutuluyor.

İki adamın kömürleşmiş cesetleri, kendilerini inek kaçakçılığıyla suçlayan kanunsuzlar tarafından kaçırıldıkları iddiasının ardından 16 Şubat’ta Rajasthan-Haryana sınırında bir araçta bulundu.

Mohit Yadav takma adı Monu Manesar, 26 Ağustos’ta kışkırtıcı bir sosyal medya paylaşımıyla bağlantılı olarak 12 Eylül’de Haryana Polisi tarafından tutuklandı.

Nuh mahkemesinden transit geçiş izni aldıktan sonra Racastan polisine teslim edildi.

Pataudi ACP Harinder Singh Pazartesi günü yaptığı açıklamada, güvenlik eskortunun mevcut olmaması nedeniyle üretim emri nedeniyle Monu’nun Rajasthan’dan Gurugram’a getirilemediğini söyledi.

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!