Haryana’nın yeni tüketim vergisi politikası, satılan her şişe alkollü içecek için ₹ 5’lik bir inek vergisi içeriyor

gulay

New member
Haryana kabinesi tarafından onaylanan yeni tüketim vergisi politikası, ₹Eyaletteki ineklerin refahı için fon toplamak amacıyla likör şişesi başına 5 “inek telif hakkı”.

Üst düzey yetkililer, gelirin çevre koruma ve hayvan refahı (Gau Seva) için kullanılacağını ve çeşitli altyapı ve inek refahı projelerinin planlandığını söyledi. (resim için resim)

Üst düzey yetkililer, gelirin çevre koruma ve hayvan refahı (Gau Seva) için kullanılacağını ve çeşitli altyapı ve inek refahı projelerinin planlandığını söyledi.

Yeni tüketim vergisi politikası, Salı gecesi Başbakan Manohar Lal Khattar başkanlığındaki kabine toplantısında onaylandı.

Yeni düzenlemeye göre, alkollü içki satışından perakende izin ücreti alınacak ve bu ücret, alkollü içki satıcılarından şişe satışı yapılarak tahsil edilecek. Yetkililer para toplamak istediklerini söylediler. ₹Bu mali yılda 400 crore inek harcı.

Haryana Gau Seva Aayog’un başkan yardımcısı Puran Yadav, fonların penchayat bölgelerinde ahırlar inşa etmek için kullanılacağını söyledi. “Şu anda eyalet genelinde 650 ahır var ve bunların 23’ü Gurugram’da bulunuyor ve yaklaşık 500.000 başıboş sığır barındırıyor. Hedefimiz, yıl boyunca kurtarma operasyonları sırasında kurtarılan sığırları barındıracak kapasiteyi iki katına çıkarmak. Gaushalas’ı her ilçede biyogaz tesisi kuracak olan GOBARdhan programına bağlayacağız” dedi.

Yadav, amacın altı ay içinde sokaklarda daha fazla başıboş sığır kalmamasını sağlamak olduğunu söyledi. “Sığırlar için daha iyi tıbbi tesisler ve kaliteli yem istiyoruz. “Tüm inek ahırlarını ve inek kamyonlarını en yeni ekipmanlarla donatmayı planlıyoruz ve sığırlara bakması için daha fazla Sevak kiralayacağız” dedi.

Ayog’un ayrıca inek gübresinden doğal renk üretimini iyileştirmek için büyük genişleme planları var. Faridabad ve Gurugram’da iki boya fabrikası var ve hükümet eyalet çapında on tane daha inşa etmeyi planlıyor.

Yadav, inek gübresinden boya ve vermikompost yapmaları için kadın destek gruplarını işe alacaklarını, bunun da ilçe düzeyinde iş olanaklarını iyileştireceğini söyledi. ” ₹Tüm altyapı maliyetleri değerlendirildikten ve başbakanla birkaç görüşme yapıldıktan sonra 400 crore karar verildi” dedi.

Haryana Premier’in Özel Harekat Görevlisi (OSD) Jawahar Yadav, bu amaçla IPS seviyesindeki bir polis memurunun komutasında 300 kişilik bir polis gücü toplandığı için inekleri korumanın hükümet için yüksek bir öncelik olduğunu söyledi. “Her ilçeye veteriner kliniği kurma planlarımız var. Biyogübre ve boya sistemleri hariç tüm ahırlarda biyogaz ve güneş enerjisi sistemleri için planlarımız var” dedi.

• YAZAR HAKKINDA

Leena Dhankhar, Hindustan Times için beş yıl çalıştı. Suç, trafik ve tüketim vergisi konularını ele aldı. Artık sivil kaygılar ve bölge sakinlerinden gelen şikayetler hakkında rapor veriyor.
    …ayrıntılı olarak görün