İşlem için gözaltına alınan adam, WhatsApp grubunda CEO’nun saldırgan görüntüsünü yayınladı

gulay

New member
PTI | | kaydeden Yagya Sharma

Polis Cumartesi günü yaptığı açıklamada, bir adamın şirketinin CEO’sunun resmini düzenlediği ve bir WhatsApp grubunda yayınladığı iddiasıyla tutuklandığını söyledi.

Sanık da birkaç gün beni takip etti ve sanığın yargılanmasını istiyorum, diye ekledi müşteki. (HT dosyası)

Yeni kurulan bir şirketin CEO’su olan 44 yaşındaki kadının şikayetine göre, şirketinin bir çalışanı birkaç gün önce WhatsApp’ta grup oluşturdu. Onu da gruba ekledi.

“Birkaç gün sonra, düzenlenmiş saldırgan fotoğrafımı grupta görünce şaşırdım. Bunu arkadaşlarımla ve kocamla konuştum. Gruba gönderilen fotoğrafın Sumit tarafından çıplak ve müstehcen olması için düzenlenip gruba gönderildiği ortaya çıktı” dedi.

Sanık da birkaç gün beni takip etti ve sanık hakkında dava açmak istiyorum, diye ekledi başvuran.

Cuma günü, batıdaki bir polis karakolunda IPC’nin 354-D Bölümleri (Stalking) ve Bilişim Yasasının 66-C, 67-A Bölümleri uyarınca sanığa karşı bir FIR kaydı yapıldı.

“Şikayete göre, bir FIR kaydedildi ve biz gerçekleri kontrol ediyoruz. West Women’s Polis Karakolu Karakol Görevlisi (SHO) Müfettiş Poonam Singh, “Daha fazla soruşturma sürüyor ve sanık yakında tutuklanacak” dedi.