Kadın, Gurugram sektörü 10’da terk edilmiş bebeği kurtardı

gulay

New member
Gurugram polisi Cuma günü yaptığı açıklamada, Saraswati’deki Sektör 10 yerleşim bölgesinde boş bir arsada yeni doğmuş bir kız bebek bulundu.

Araştırmacılara göre, çocuk sadece birkaç saatlik görünüyordu. (resim için resim)

Polis, Ankita Soni adlı bir kadının, yürümeye başlayan çocuğu 25 Nisan günü saat 14:00 civarında eve dönerken gördüğünü söyledi.

Soni, bebeğin plastiğe sarıldığını söyledi. “Çarşafta hareket gördüm ve içinde bir yürümeye başlayan çocuk buldum. Onu hemen kucağıma aldım ve bir arkadaşımın evine götürdüm ve banyo yaptırdık. Daha sonra 10. Bölge’deki devlet hastanesine kaldırdık” diyen Ersoy, polise de haber verdiklerini söyledi.

Araştırmacılara göre, çocuk sadece birkaç saatlik görünüyordu.

Polise göre, yürümeye başlayan çocuk 4 Mayıs’ta hastaneden taburcu edildi ve ardından Faridabad’ın 39. Sektöründeki terk edilmiş çocuklar için bir huzurevine nakledildi.

Polis, kadının küçük kızı bir süre terk edenlerin izini sürmeye çalıştığını söyledi. Çalışmak için Gurugram’dan ayrıldı ve Perşembe günü dönüşünde şikayette bulundu.

Polis, Perşembe günü Hindistan Ceza Kanunu’nun (IPC) 317. Bölümü (12 yaşından küçük bir çocuğun ebeveyni tarafından terk edilmesi) kapsamında kimliği belirlenemeyen şüphelilere karşı bir FIR’ın kaydedildiğini söyledi.

Gurugram Polisi Halkla İlişkiler Sorumlusu Subhash Boken, “Ebeveynlerin izini sürmek için bir girişimde bulunuluyor” dedi.