MLA güvenlik görevlileri, gişe görevlilerine saldırmakla suçlandı

gulay

New member
Yetkililer Cuma günü polisin yaptığı açıklamaya göre, NIT Faridabad MLA’dan bir güvenlik görevlisi Neeraj Sharma, Faridabad-Gurugram Yolu üzerindeki Bandhwari gişesinde bir çalışanı durdurduktan sonra saldırdığı ve ücretsiz geçişe izin vermek için kimlik kartlarını istediği iddiasıyla tutuklandı.

MLA güvenlik görevlileri, gişe görevlilerine saldırmakla suçlandı

Polis, çalışan Sumit Sirohi’nin görev başında sarhoş olduğunu ve daha sonra tıbbi bir testin sarhoş olduğunu doğrulamasının ardından işten çıkarıldığını söyledi.

Polis, Sirohi’nin MLA ve partisine yönelik taciz iddiasıyla güvenlik personeli tarafından açılan bir FIR sayacında da tutuklandığını söyledi.

Polis, olayın 9 Nisan günü sabah saat 1:30 civarında, MLA, yardımcıları ve güvenlik personelinin iki araçla Gurugram’dan Faridabad’a dönerken meydana geldiğini söyledi.

Müfettişler, gişe idaresinin MLA’ya ücretsiz bir geçiş sağladığını, ancak aracın ön camına bantlanmadığını söyledi. Sirohi pasaportu görmedi ve araçta bulunan kişinin MLA olduğunu doğrulamak için araçta bulunanlardan kimlik istedi.

Geçiş ücreti kurumu, MLA konvoyundan normal şeritler yerine sert omuz almasını istediğini söyledi.

Yönetim, Haryana Polisinden bir polis memuru olan Virender Malik’in hızlı bir geçiş aradıktan sonra Sirohi’ye saldırdığını iddia etti.

Buna karşılık Malik, Sirohi’nin sarhoş olduğunu ve MLA kimliğini gösterdikten sonra bile partiyi sürekli taciz ettiğini iddia etti.

“Gişeye girdim ve ittim. Tahta sopalarla olay yerine ulaşan daha fazla gişe çalışanı gördüm. Durumun daha da kötüye gidebileceğini sezerek çalışanı en yakın Faridabad’daki Mangar Polis Karakoluna götürdüm ve teslim ettim” dedi Malik.

Ancak gişe müdürü Chetan Sharma, güvenlik personelinin çalışanını zorla götürdüğünü iddia etti.

Sharma’nın şikayetinin ardından, Malik aleyhine 323 (Gönüllü Yaralamaya Neden Olmak), 342 (Yasadışı Gözaltı) ve 506 (Suçlu Gözdağı) bölümleri uyarınca bir FIR kaydedildi ve Sirohi, Hintli Suçlunun 294. Bölümü (Kamuya Açık Alanlarda Müstehcen Sözler Kullanmak) uyarınca cezalandırıldı. Kod, Perşembe günü DLF Faz I polis karakolunu suçladı.

MLA Sharma, personelin sadece kendisine değil, aracının önünde bulunan diğer araç sahiplerine de kötü davrandığını söyledi. “İnsansız olduğu için sert omzun üzerinden geçmedik. Aracıma bayrak ve toplantı kartı iliştirilmişti. O zaman bile, personel bize karşı kötü davrandı” dedi.

Gurugram Polis Halkla İlişkiler Sorumlusu Subhash Boken, soruşturmaların devam ettiğini ve kanıtlara göre her iki olayda da işlem yapıldığını söyledi.