Mülk Kayıtları İçin Yapı Doğrulaması Yapılmalıdır: Geliştiriciler için Gurugram Yöneticisi

gulay

New member
Cuma günü Gurugram bölge yönetimi, geliştiricilerin projelerinin yapısal incelemelerini tamamlayamamaları durumunda mülk kayıtlarının durdurulacağı talimatını yayınladı.

Komiser yardımcısı, bölge yönetiminin çeşitli toplumların yerel sosyal yardım derneklerinden, binalarının tatmin edici bir şekilde denetlenmediği iddiasıyla sürekli olarak şikayetler aldığını söyledi. (HT arşivi)

Gurugram Komiser Yardımcısı Nishant Yadav, finans departmanından geliştiricilere, denetimler için en kısa sürede ücret ödemelerini isteyen bildirimler yayınlamasını istedi. DC, yapısal testlerdeki gecikme konusunda Cuma günü geliştiriciler ve DTCP yetkililerinin katıldığı bir toplantıya başkanlık etti.

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

Toplantıda Yadav, kurallara göre yapı muayene ücretlerini henüz ödemeyen inşaatçılar için tescille ilgili herhangi bir çalışma yapılmayacağını söyledi. Maliye Bakanlığı yetkililerine, bu inşaatçılara aidatların tahsili için tebligat gönderilmesi talimatını verdi.

Komiser yardımcısı, bölge yönetiminin çeşitli toplumların yerel sosyal yardım derneklerinden, binalarının tatmin edici bir şekilde denetlenmediği iddiasıyla sürekli olarak şikayetler aldığını söyledi. Bu sitelerde yaşayan vatandaşlar su sızıntısı, sıva soyulması, çatlak gibi sorunları dile getirdi.

Yadav ayrıca, idarenin görevlendirdiği denetim kurumu tarafından anket yaptırmak istemeyen inşaatçıların, IIT veya eşdeğer bir saygın kurum tarafından anket yapılmasını tercih edebileceklerini ve RWA'nın imzasını aldıktan sonra raporlarını DTP ofisine sunabileceklerini açıkladı.

Toplantı sırasında, Bölge Şehir Plancısı (İcra) Manish Yadav, defalarca yapılan bildirimlere rağmen geliştiricilerin çeşitli binaların yapısal denetimini uygun şekilde gerçekleştirmek için parayı yatırmadıklarını söyledi.

“Yapısal denetimdeki gecikmelerle ilgili sürekli şikayetler alıyoruz ve bu sorunun çözülmesi gerekiyor. Geliştiriciler ve RWA'lar bu uygulamanın yürütülmesi için ücret ödemek zorunda kalacaklar” dedi ve hiçbir ücret ödenmeyen en az 20 proje olduğunu da sözlerine ekledi.

Gurugram Ek Komiser Yardımcısı Hitesh Meena da toplantıda hazır bulundu.