Seçim kampanyası bitti, Gurgaon Lok Sabha koltuğu için yarış

gulay

New member
Gurugram Perşembe günü renkli bir vizyon sundu; siyasi partiler, seçimlerin altıncı aşamasına yönelik kampanyalarının son gününde, geziler, kapı kapı kampanyalar ve büyük halk toplantıları yoluyla maksimum sayıda seçmene ulaşmak için Lok Sabha seçim bölgesinin tamamını geçti.

Başbakan Narendra Modi, Mahendergarh'daki vatandaşlara Gurgaon Lok Sabha adayı ve görevdeki Rao Inderjit Singh'i desteklemeleri için seslendi. (HT fotoğrafı)

İlçe idaresi yetkilileri, seçim kampanyasının Perşembe günü saat 18.00'de sona erdiğini ve adayların ve siyasi partilerin önümüzdeki iki gün boyunca miting veya halka açık toplantı yapmasına izin verilmeyeceğini söyledi.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Gurgaon Lok Sabha seçim bölgesi seçimleri 25 Mayıs'ta yapılacak ve Gurugram, Nuh ve Rewari bölgelerinden 2,5 milyon seçmen meclis seçimlerinde oy kullanacak.

Hindistan Seçim Komisyonu tarafından Gurgaon'daki Lok Sabha için atanan Polis Gözlemcisi Deepak Mishra, seçimlere ilişkin güvenlik düzenlemelerine ilişkin bir inceleme toplantısı düzenledi.

Mishra, yetkililere oy verme merkezlerinde halka açık toplantı yapılmamasını sağlamaları talimatını verdi. Güvenlik sistemindeki açıkları bulmak için seçimden önce bir güvenlik tatbikatı yapılması talimatını verdi. Ayrıca keyifli bir seçim deneyimi sağlamak için içme suyu ve diğer olanaklar gibi yeterli düzenlemelerin yapılması çağrısında bulundu.

Kongre tanıtım turu düzenliyor

Kongre adayı Raj Babbar, Perşembe öğleden sonra şehirde Civil Lines'tan başlayıp New Colony Morh'da sona eren bir tanıtım turu düzenledi. Tur, Sadar Bazar da dahil olmak üzere Eski Gurugram'ın yoğun nüfuslu bölgelerine doğru ilerledi. Roadshow'a çok sayıda kişi katıldı.

Toplantıda konuşan Babbar, son birkaç günde şehrin çeşitli yerlerine yaptığı ziyaretlerde, hükümet gelirinin yüzde 60'ını oluşturmasına rağmen Gurugram'daki kamu tesisleri ve altyapısının kötü durumda olduğunu gözlemlediğini söyledi. . “Yollar kötü durumda, kanalizasyon sistemi çalışmıyor ve şehrin her yeri çöplerle dolu. Halkı Kongre'ye oy vermeye ve şehrin kalkınması için değişiklikler yapmaya çağırıyorum” dedi.

Haryana'nın eski bakanlarından Sukhbir Kataria, Kongre partisinin kampanyasının halk tarafından iyi karşılandığını ve Lok Sabha seçimlerinden güçlü bir sonuç beklediklerini söyledi. “Kongre partisi, Lok Sabha seçimlerinde ve yaklaşan Rajya Sabha seçimlerinde Haryana'da güçlü bir geri dönüş yapacak” dedi.

BJP gelişime odaklanıyor

Milletvekili Satyaprakash Jarawta liderliğindeki Bharatiya Janata Partisi'nden (BJP) bir grup Pataudi'de bir tanıtım turu düzenledi. Parti liderleri, görevdeki Rao Inderjit Singh'in güney Haryana'da üstlendiği geliştirme çalışmalarına atıfta bulunarak seçmenlere çağrıda bulundu.

Bu arada Inderjit Singh, Mahendergarh'da Başbakan Narendra Modi'nin bir konuşma yaptığı bir mitinge katıldı. Başbakan, Anayasa hükümleri uyarınca BJP'nin OBC, SC ve ST topluluklarına tanınan çekinceleri korumaya kararlı olduğunu söyledi.

“Gurugram ve Haryana halkı, eyalette daha fazla gelişme istiyorlarsa BJP'yi desteklemeye devam etmeli. BJP, Anayasa hükümleri uyarınca çeşitli topluluklara çekince koymaya kararlıdır” dedi Inderjit Singh.

Inderjit Singh, Gurugram halkının son 10 yılda önemli gelişmelere tanık olduğunu ve kendisinin bu çalışmaya önümüzdeki beş yıl içinde devam edeceğini söyledi.

Modi, 2024'teki Lok Sabha seçimlerinin Hindistan'ın geleceğini belirleyeceğini ve muhalefet ittifakının önümüzdeki beş yıl içinde beş başbakandan bahsettiğini söyledi.

“Bir şeyi açıklığa kavuşturmak istiyorum: Kongre önümüzdeki yedi dönemde iktidara gelmeyecek. Muhalefet ittifakı ortakları, inek süt vermeden önce sade tereyağı için kavga ediyor. Sadece ülkenin başbakanını seçmeyecekler, aynı zamanda ülkenin geleceğine de karar verecekler. Bir tarafta denenmiş ve test edilmiş 'Sewak' modu bulunur. Diğer tarafta kim var? “Bilmiyorsun” dedi.

JJP daha iyi erişim vaat ediyor

Jannayak Janta Partisi (JJP) adayı Rahul Yadav 'Fazilpuria' da Sohna, Kapriwas ve Tauru'da bir tanıtım turu düzenledi ve burada insanlara değişimi benimsemeleri ve bir gençlik liderine kendileri için çalışma şansı vermeleri çağrısında bulundu.

“Mevcut milletvekili 20 yılını siyasette geçirdi ve halk ve seçmen için hiçbir şey yapmadı. O mesafelidir ve insanların aralarında yaşayan birini değiştirme zamanı gelmiştir. İnsanlar bana şans verirse, onlara kalkınma getireceğimin ve temel sorunlarının çözüleceğine dair güvence veriyorum” dedi.