Trafikte koşuşturma: Delhi polis memurları Gurugram’da iki şüpheli tarafından saldırıya uğradı

gulay

New member
Gurugram polisi Perşembe günü yaptığı açıklamada, bir Delhi polis memurunun kırıklar da dahil olmak üzere birden fazla yaralandığını ve bir SUV ile taşınan iki şüphelinin onu arabasından sürükleyip saldırmasının ardından iki ay boyunca yatalak kaldığını söyledi.

Polise göre, Delhi Polis Şefi ve Gurugram’daki Ashok Vihar 3. Aşama sakini olan 35 yaşındaki kurban Devendra Pal, iki aydan fazla bir süre yatalak kaldı. (resim için fotoğraf)

Polise göre, Delhi Polis Şefi ve Gurugram’daki Ashok Vihar 3. Aşama sakini olan 35 yaşındaki kurban Devendra Pal, çıkık sol omuz, bacak ve kafa yaralanmaları ve sağ ön kolundaki kırıklar nedeniyle iki aydan fazla bir süre yatalak kaldı. , bu yüzden ameliyat olması gerekiyordu.

Müfettişler, Pal’in yedi yaşındaki yeğeniyle birlikte Maruti Wagon R’sinde yavaş gittiğini ve 6 Mart günü öğlen 12 civarında hız yapan siyah bir Mahindra Scorpio arabasına arkadan çarptığında şehir içi otobüs deposuna giderken söylediler.

Polis, kazanın ardından iki taraf arasında tartışma çıktığını ve zanlıların Pal’ı sözlü taciz etmesiyle durumun tırmandığını söyledi.

Müfettişler, şüphelilerin o kadar kızdıklarını ve Pal’ın arabasını terk etmeye çalıştığında sollayıp SUV’larıyla yolunu kapattıklarını söylediler. Şüphelilerin SUV’larından indiklerini ve Pal’ı arabasından sürükledikten sonra demir bir anahtarla saldırdıklarını söylediler.

Polis, yolcuların Pal’ın içinde bulunduğu kötü durumu fark ettiğini, ancak dehşete kapılmış yeğeni feryat etmeye devam ederken o bayılana kadar müdahale etmeye cesaret edemediklerini söyledi. Müfettişler, yoldan geçen birinin polis memurunu aradığını ve bir ambulansın geldiğini, ancak Pal ve iki zanlının çoktan olay yerinden ayrıldığını söyledi.

Polise göre Pal, ilk yardım için hemen Sektör 10’daki devlet hastanesine ulaştı ancak daha yüksek bir tıp merkezine sevk edildi. Polis, Pal’in daha sonra Delhi, Najafgarh’daki özel bir hastaneye kaldırıldığını ve burada doktorların önkol yaralanmalarını tedavi etmek için ameliyat yaptığını söyledi.

Pal, iki zanlı tarafından kendisine verilen ağır yaralar nedeniyle iki aydan fazla bir süre yatalak kaldığını iddia etti.

“Doktorlar koluma demir çubuk yerleştirdiler. Bacağımdaki yaralanmalar nedeniyle düzgün yürüyemiyorum. “Doktorlar bana tamamen iyileşmemin en az 10 ay sürebileceğini söylediler” diyen Pal, göreve yeni başladığını ancak sadece küçük bir iş verildiğini sözlerine ekledi.

“Arabayla gidip geliyordum. Ama şimdi araba bile kullanamadığım için ofisime ulaşmak için toplu taşımayı kullanıyorum” diye ekledi Pal.

Pal, Çarşamba günü Sektör 14 Polis Departmanına şikayette bulundu ve buna göre kimliği belirlenemeyen iki şüpheliye karşı Bölüm 34 (ortak kasıt), 279 (dikkatsiz araç kullanma veya halka açık otoyollarda araç kullanma) ve 323 (isteyerek yaralanmaya neden olma) kapsamında bir FIR kaydı yapıldı. Polis, Hindistan Ceza Kanunu’nun (IPC) 325 (gönüllü olarak ciddi yaralama) ve 506 (suçlu gözdağı) olduğunu söyledi.

Gurugram Polisi Halkla İlişkiler Sorumlusu Subhash Boken, zanlıların seyahat ettiği SUV’un plaka numarasının ellerinde olduğunu söyledi. “İki zanlının kimliğini belirlemek ve mümkün olan en kısa sürede tutuklamak için Ulaştırma Bakanlığı yetkililerinden SUV sahibinin ayrıntılarını alacağız.”