Üç aile üyesi ₹ 22 lakh dolandırıcılıkla suçlandı

gulay

New member
Gurugram: İki kadın da dahil olmak üzere üç aile üyesi, bir erkeği aldattığı iddiasıyla suçlandı ₹Gurugram polisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Sektör 5’te okült uygulamalara girerek onu tedavi etme bahanesiyle 22 lakh.

Üç aile üyesi dolandırıcılıktan yargılanıyor ₹22 lakh

Özel bir şirkette çalışan ve Sektör 5’te yaşayan mağdur, karakola yaptığı şikayette, son yıllarda zor bir dönemden geçtiğini iddia etti.

Kurban, polisten kimliğini gizli tutmasını istedi ve ortak bir arkadaşı aracılığıyla bir rahiple tanıştığını ve ona bazı ritüeller ve okült uygulamalar sunarak yardım sözü verdi.

“Rahibin evine gittiğimde bana yardım sözü verdi. Daha sonra eşi ve kızıyla birlikte aldatıldım. ₹22 lakh, elektronik ve altın takılar. Dolandırıldığımı anlayınca paramı iade etmelerini talep ettim. Kaçıyorlar ve evlerini boşalttılar” dedi kurban.

Üst düzey bir polis yetkilisi, “Yaptığımız soruşturmanın ardından üç zanlı hakkında dava açtık. Bir haftadır kaçıyorlar.”

Hindistan Ceza Kanunu’nun (IPC) şu adreste kayıtlı 406 (suçlu güven ihlali), 420 (dolandırıcılık) ve 508 (bir kişiyi yanıltarak ilahi hoşnutsuzluğun nesnesi haline getirildiğine inandırarak neden olunan eylem) uyarınca bir dava kovuşturulmuştur. Polis, Salı gecesi 5. Bölge karakolu dedi.