Atık toplamayı iyileştirmek için 50 MCG ekibi anket yapıyor

gulay

New member
Gurugram: Gurugram Belediye Şirketi (MCG), kapsamlı bir soruşturma yürütmek için 50 ekip oluşturdu. MCG yetkilileri Pazar günü yaptığı açıklamada, amacın şehirdeki kapıdan kapıya çöp toplama sistemini yeniden devreye sokmak ve geliştirmek olduğunu söyledi.


MCG yetkilileri Pazar günü yaptığı açıklamada, Gurugram'daki anketin ana amacının kapıdan kapıya çöp toplama sistemindeki bölge düzeyindeki engelleri belirlemek olacağını söyledi. (HT FOTOĞRAF.)

MCG ekipleri, düzenli çöp toplama ve diğer ilgili konularda bilgi toplamak amacıyla yerleşim bölgelerindeki haneleri ziyaret etmeye başladı. Ekiplere anketi üç gün içinde tamamlamaları ve bulgularını MCG ortak komisyon üyesine sunmaları talimatı verildi.

Artık kriketteki en sevdiğiniz maçı izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

MCG komiseri Narhari Singh Bangar, Gurugram'daki çöp toplama sistemini iyileştirmek için kapı kapı ankete başladıklarını söyledi.

“Şehrin 1. Bölgesinde yerleşim yerleri, sektörler ve pazarlar olmak üzere 13 ilçe bulunuyor. Farklı noktalarda bilgi toplamak amacıyla ekiplerden sorumluluk alanlarının tamamını kapsamaları istendi. Bu araştırmanın temel amacı ilçe düzeyinde kapı kapı çöp toplamanın önündeki engelleri belirlemektir. Soruşturma sonuçlarına göre çöp toplamanın daha düzenli ve verimli hale getirilmesi için toplama araçlarının, personel sayısının ve diğer kaynakların artırılması gibi önlemler alınacak” dedi.

Bangar, filolarına halihazırda 480'e yakın araç eklediklerini ve önümüzdeki iki ay içinde 350 araç daha beklediklerini söyledi. Evlerden verimli çöp toplanmasını sağlamak için bu araçların her bölgede konuşlandırılacağını söyledi.

Atıksız bir şehir için sivil toplum hareketi olan Neden Atıklarınızı İsraf Edin'in kurucu üyesi Ruchika Sethi Takkar, bunun MCG tarafından yapılan iyi bir hamle olduğunu söyledi. Anket kapıdan kapıya atık haritalandırmasını içermelidir.

“Atıkların toplanması, depolanması ve geri dönüştürülmesiyle ilgilenen herkes arasında da bir anket yapılması gerekiyor. Her ikisi de başarılabilirse, şirketin atık toplama süreçlerini iyileştirmek, optimum atık kullanımı için gerekli altyapıyı oluşturmak ve atık depolama sahalarındaki yükü azaltmak için gerekli verilere sahip olduğundan emin olabiliriz” dedi.

RWA Sektör 23A'nın başkan yardımcısı ve çevre uzmanı Bhawani Shankar Tripathy şunları söyledi: “MCG, daha önce olduğu gibi tek bir büyük tedarikçi sözleşmesi hatasını tekrarlamaktan kaçınmalıdır.”