DTCP, yasadışı dördüncü katlara sahip 59 mülkün sahiplerine alıntı bildirimi yayınladı

gulay

New member
Gurugram: 23 Şubat 2023'ten önce imar planı onayı alınmadan kanuna aykırı olarak konut arsalarında dördüncü kat inşa edilen 59 parselin inşaat ruhsatlarının iptal edilmesinin ardından Şehir ve Şehir Planlama Dairesi (DTCP), talepte bulundu. Bu mülklerin sahiplerine görüş bildirdiler ve onlardan görüşlerini yedi gün içinde sunmalarını istediler.


DTCP yetkilileri, mülk sahiplerinin yanıt vermek için 13 Haziran'a kadar süreleri olduğunu söyledi. (sembol resmi)

DTCP yetkililerine göre bu binaların dördüncü katı kurallara aykırı olarak inşa edildi. Sahiplerden binaları mümkün olan en kısa sürede restore etmeleri istendi. Aksi takdirde bakanlık, gerekli önlemlerin alınmaması durumunda binaları kapatacak ve yıkacak.

Cırcır böceğimle tanışın, cırcır böceğime elveda deyin! Kriket'te oyunu istediğiniz zaman, istediğiniz yerde takip edin. Nasıl olduğunu öğrenin

Bakanlığın durum raporuna göre, birden fazla mülk üzerine inşa edilen 59 dördüncü kattan 15'i halihazırda kullanılıyor. Duyurular 5 Haziran'da yayımlandı ve mülklere asıldı.

DTCP yetkilileri, mülk sahiplerinin 13 Haziran'a kadar bir yanıt vermeleri gerektiğini söyledi.

Şehir ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, 23 Şubat 2023'te (S artı 4) dikme ev artı dördüncü kat politikası kapsamındaki konut parsellerinin onaylarını askıya alarak, inşaattan kaynaklanan sorun ve sorunları incelemek üzere bir uzman komitesi oluşturdu. Pencap ve Haryana Yüksek Mahkemesi'nin yönünde dört katlı. Uzman komitesinin raporu geçen yıl 29 Haziran'da eyalet hükümetine sunuldu ancak halen hükümet tarafından değerlendiriliyor ve dördüncü katlara ilişkin yasak hâlâ yürürlükte.

Bakanlık yetkililerine göre, South City 1'de dört parselin, DLF Aşama 1'de üç parselin, South City 2'de beş parselin, DLF Aşama 2'de dört parselin, Sushant Lok Aşama 1'de üç parselin, Malibu Towne'da üç parselin sahipleri, DLF 5'te bir arsa, Greenwood City'de bir arsa, Aarone Villa'da bir arsa, Vipul Villa'da bir arsa, Mayfield Garden'da bir arsa, Palam Vihar'da bir arsa, Ansal Essencia'da bir arsa, Ansal Versalia'da 23 arsa, Bildirimler yapıldı Anantraj'da altı mülkte görev yaptı ve Central Park, Sohna'da bir mülkün sahibiydi.

Bölge planlama departmanından üst düzey bir yetkili, bu parsellerin mimarlar tarafından sunulan belgeler incelendikten sonra belirlendiğini söyledi. “Sahiplerine tebligat yaptık ve dördüncü katın mevzuata aykırı olarak inşa edilmesi nedeniyle inşaat ruhsatları zaten iptal edildi. Cevaplar tatmin edici değilse mühürlenecek” dedi.

İnşaat ruhsatlarının iptali ve restorasyon duyurularının yayınlanması, 3 Mayıs'ta Chandigarh'daki DTCP genel merkezinin, 23 Şubat'tan önce onay alınmadan veya formaliteler tamamlanmadan dördüncü katların inşasına izin verilmeyeceğini ve ilgili binaların yıkılacağını emretmesinin ardından geldi.

Yapı Kullanma İzni (İS), binanın tüm temel inşaat koşullarını karşıladığını, sahibi için yaşanabilir olduğunu ve inşaatın tüm aşamalarının tamamlandığını belgelendirir. Bir binayı işgal etmenize ve su, kanalizasyon ve elektrik bağlantılarını almanıza olanak sağlayan yasal bir belgedir.