GMDA 154 yeni otobüs durağı inşa ediyor

gulay

New member
Yetkililer Cuma günü yaptığı açıklamada, Gurugram Büyükşehir Kalkınma Otoritesi'nin (GMDA), şehrin toplu taşıma altyapısını genişletmek için Yeni Gurugram sektörlerinde 154 ek otobüs durağı (BQS) kurma planlarını açıkladığını söyledi. Maliyeti yaklaşık olarak tahmin edilen proje ₹33 Crore'un bölge sakinleri için kolaylık ve erişilebilirliği artırmasının beklendiğini eklediler.


GMDA, daha düzgün bir trafik akışı sağlamak için mümkün olan her yerde BQS lokasyonlarında otobüs bekleme yerleri kurulacağını söyledi. (HT fotoğrafı)

Girişim, Güney Çevre Yolu'ndan (SPR) Kuzey Çevre Yolu'na kadar Sektör 68 ve 95 arasında yaklaşık 80 yeni barınağın geliştirilmesini ve ayrıca 99 ila 115. Sektörlerde 74 yeni barınağın geliştirilmesini içeriyor. toplu taşıma ağı, hızlı büyüyen bu sektörlerde işe gidip gelenler için önemli ölçüde iyileşiyor ve daha iyi bağlantı ve daha konforlu bekleme alanları sağlıyor,” dedi GMDA Mobilite Bölümü Genel Müdürü (Trafik) RD Singhal.

Artık kriketteki en sevdiğiniz maçı izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

GMDA yetkilileri, daha düzgün bir trafik akışını kolaylaştırmak için, mümkün olan her yerde BQS lokasyonlarında bekleme alanları kurulacağını ve otobüslere binerken ve otobüsten inerken yolcuların güvenliğini artırmak için özel bekleme alanlarının mevcut olacağını söyledi.

Singhal, “GMDA, Gurugram halkına daha büyük bir iyilik için güvenilir ve kesintisiz otobüs hizmetleri sağlamak için yeterli altyapıyı oluşturmaya kararlıdır” dedi. Gelişmenin Kapsamlı Hareketlilik Planı 2031 ile uyumlu olduğunu ve artan nüfus projeksiyonlarının ihtiyaçlarını karşıladığını ekledi.

Şu anda Gurugram Metropolitan City Bus Limited (GMCBL), şehir genelinde 25 güzergahta 150 otobüs işletmektedir. Ayrıca yetkililer, PM e-Bus Seva Programı kapsamında bu mali yılda filoya 100 elektrikli otobüsün ekleneceğini ve böylece 32 yeni otobüs güzergahının oluşturulacağını söyledi. GMDA'nın gelecekte otobüs hizmetlerinin sorunsuz olmasını sağlamak için otobüs duraklarını paralel olarak geliştirmeyi planladığını eklediler.

Geçtiğimiz hafta GMDA, Sektör 48'de e-otobüsler için bir otobüs deposunun geliştirilmesi için bir ihale açtı; bu depo aynı zamanda filo için en uygun şarj istasyonlarını sağlayacak bir trafo merkezini de içerecek. Proje, maliyetleri ₹İhalede 20 Crore'nin 100 otobüse hizmet vereceği belirtildi. Ek olarak yetkililer, Sektör 10'daki mevcut GMCBL deposunu elektrikli otobüs şarj istasyonuna dönüştürme planlarının olduğunu açıkladı.