GMDA, 68-80. Sektörlerde güvenliği artırmak için akıllı sokak lambaları kurmaya başladı

gulay

New member
Gurugram


Mahalle sakinleri, yeterli sokak aydınlatmasının olmamasının endişe verici olduğunu söyledi. (Temsili fotoğraf/HT arşivi)

Gurugram Büyükşehir Kalkınma Otoritesi (GMDA), 68 ve 80. Sektörler arasındaki alanlara akıllı LED sokak lambaları yerleştirmeye başladı. Yetkililer, 10,3 kilometrelik bir alan boyunca 700 fenerin yerleştirilmesi çalışmalarının altı ayda tamamlanmasının beklendiğini söyledi.

Artık kriketteki en sevdiğiniz maçı izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

GMDA yetkilileri, bu akıllı ışıkların Entegre Komuta ve Kontrol Merkezi (ICCC) ve diğer uzaktan izleme merkezleri tarafından gerçek zamanlı olarak izleneceğini söyledi.

GMDA'nın baş mühendisi Amina Chawla, akıllı sokak ışıklarının işe gidip gelenlere fayda sağlayacağını ve şehir içi yollarda güvenliği artıracağını söyledi. “Bulut tabanlı bir uygulama kullanarak yetkililer bu ışıkların işleyişini ayrıntılı olarak yönetip kontrol edebiliyor” dedi.

Bir yetkili, bu hareketin, sakinlerin yolların karanlık kısımlarından ve bu sektörlerde artan hırsızlık ve araba hırsızlığı vakalarından şikayetçi oldukları bir dönemde geldiğini söyledi.

Yetkililer, son teknoloji kullanılarak akıllı ışıklar sayesinde elektrik hırsızlığının da tespit edilebileceğini söyledi. Ayrıca yoğun olmayan saatler dışında karartma işlevi ve sokakların bireysel kontrolü gibi başka işlevler de vardı.

Şu anda 76-77, 75A-76, 75-75A, 73-74, 71-73, 70-75, 70-70A, 68-69 ve 68-70A sektörleri arasındaki ana yollara trafik ışıkları yerleştiriliyor. İşin maliyeti yakl. ₹Bir GMDA yetkilisi 5 crore dedi.

Projenin ikinci aşamasında GMDA, şehir içi yolların 13,5 kilometresi boyunca yaklaşık 900 ila 1.000 ilave akıllı sokak lambası kurmayı planlıyor.