Gurugram polis memurunun kimliğine bürünen ve zorla para alan adam tutuklandı

gulay

New member
Yetkililer Cuma günü yaptığı açıklamada, 24 yaşındaki bir adamın Perşembe günü Gurugram’da polis memuru kılığına girdiği ve Millenium Şehir Merkezi Gurugram tren istasyonunun dışındaki ticari araçlardan zorla para aldığı iddiasıyla tutuklandığını söyledi.


Polis, Hindistan Ceza Kanunu’nun 171. Maddesi (kamu görevlisi tarafından dolandırıcılık amacıyla kullanılan bir rozeti takmak veya taşımak) ve 384. Maddesi (gasp) uyarınca adama karşı dava açtı. (DOSYA)

Adı Jind’deki Uchana sakini olan Anshul Singh olarak tanımlanan şüpheli, Sektör 29 polis karakolu yetkililerinin bir ihbar almasının ardından tutuklandı.

Polis (Suç) Komiser Yardımcısı Varun Dahiya, geçtiğimiz hafta bazı taksi şoförlerinin bu konuda polise şikayette bulunduğunu, ardından ekip oluşturulduğunu ve baskınlar yapıldığını söyledi.

Sahte polis üniforması giyen şüpheli, Millennium City Center Gurugram metro istasyonunun önündeki otobüs durağında tutuklandı.

“Şüpheli, araba ve iki tekerlekli araç sürücülerini bekleme süresi için kendisine bir miktar para ödemeye zorladı. Şaşırtıcı bir şekilde, dolandırıcının gerçek bir Gurugram polisi müfettişi olduğu varsayıldığında mağdurlardan hiçbiri olayları polise bildirmemişti” dedi.

Dahiya, Singh’in otomatik çekçek sürücülerini ve bisiklet sürücülerini taciz etmeye başladığını ve onlara kötü davrandığını söyledi. “Parasını ödemeyenlere ait araçların park edilmesine izin vermedi. Bilgiyi aldıktan sonra tuzak kurduk ve şüpheliyi suçüstü yakalayıp gasp ederek başarılı bir şekilde yakaladık” dedi.

Polis, şüphelinin sorgulama sırasında polis memuru olarak kariyer yapmak istediğini ancak yazılı sınavları geçemediğini açıkladığını söyledi. Daha sonra Faridabad’da Haryana Kaushal Rozgar Nigam’ın yönetimindeki bir mahkemede çalışmaya başladı ancak bu işten memnun değildi. “İşini sevmiyordu ve hayallerine ulaşmak için geçen ay polis üniforması diktirip şantaj yapmaya başladı. Konuyla ilgili daha fazla soruşturma sürüyor” dedi Dahiya.

Polis, Hindistan Ceza Kanunu’nun 171 (kıyafet giymek veya bir kamu görevlisi tarafından dolandırıcılık amacıyla kullanılan bir işaret taşımak) ve 384 (gasp) Maddeleri uyarınca Sektör 29 polis karakolunda bir davanın kaydedildiğini söyledi. Polis, şahsın hakim karşısına çıkarıldığını ve ardından gözaltına alındığını söyledi.

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!