Gurugram'ın tanınmayan okulları kapanmak zorunda kaldı

gulay

New member
Gurugram'daki bölge ilköğretim dairesi, tanınmayan 163 okula kapatılmaları ve yeni kabullerin yasaklanması yönünde bildirimler yayınladı. Konuyu bilen yetkililerin Perşembe günü yaptığı açıklamaya göre liste, okulların 31 Mart'a kadar tanınma için gerekli standartları karşılayamaması üzerine oluşturuldu.

Yetkililer, Pencap ve Haryana Yüksek Mahkemesinin eyalet hükümetine son on yılda tanınmayan tüm özel okulları kapatması yönünde defalarca talimat verdiğini söyledi. (HT fotoğrafı)

Bakanlık, tanınmayan okulların faaliyet göstermesine izin verilmeyeceğini söyledi.

HT, kriketin her zaman, her yerde yakalanması için tek adres olan Crick-it'i tanıtıyor. Şimdi keşfedin!

Bu ayın başlarında Eğitim Bakanlığı ilçe genelinde akreditasyon standartlarını karşılamayan 282 okulun listesini yayınladı. Bunlardan 99'u üyelik başvurusunda bulundu, 163'üne tebligat yapıldı ve 20'si işyerini kapattı. Bildirimlerin tebliğ edildiği kişilerden yanıt vermelerinin istendiğini eklediler.

Bölge ilköğretim komiseri Muni Ram, bu okullara karşı ceza davası açmaya başladıklarını söyledi. Polise, hükümetin emirlerine rağmen yeni öğrenci kabul eden okulları soruşturma çağrısında bulundular. “Şehrin yanı sıra Pataudi, Farrukhnagar, Bilaspur ve Manesar bölgelerinde de harekete geçtik ve polisi alarma geçirdik. Amaç, polisi tanınmayan bir özel okulun yönetimine karşı dava açmaya teşvik etmektir. Eyalet hükümetinin bunu yapmama yönündeki talimatına rağmen okul yeni kabuller aldığı için bu tedbir gerekli. Girişim, düzenlemelerin uygulanması ve eğitim sisteminin bütünlüğünün korunması konusunda proaktif bir yaklaşım sergileyecektir” dedi.

Ram, tanınmayan bazı okulların Haryana Okul Eğitim Kurulu'nun yanı sıra CBSE ve ICSE kurullarına üyelik başvurusunda bulunduğunu söyledi.

Yetkililer, Pencap ve Haryana Yüksek Mahkemesinin eyalet hükümetine son on yılda tanınmayan tüm özel okulları kapatması yönünde defalarca talimat verdiğini söyledi.

• YAZAR HAKKINDA
    Yazar standardı 90x90

Leena Dhankhar beş yıldır Hindustan Times için çalışıyor. Suç, trafik ve tüketim vergileri hakkında rapor verdi. Artık sivil kaygıları ve bölge sakinlerinden gelen şikayetleri rapor ediyor. …Ayrıntılı olarak görün