Kaçakçıların Nuh'ta inek intikamcılarına ateş ettiği söyleniyor

gulay

New member
Gurugram: Polis, Haryana'nın Nuh ilçesinde Cumartesi sabahı erken saatlerde 38 yaşındaki bir adamın sığır kaçakçıları tarafından vurulduğu iddia edildiğini söyledi. Durumunun kritik olduğu söyleniyor. Olay saat 04.45 sıralarında meydana geldi.


(Temsilci fotoğraf)

Polise göre, bir inek koruyucusu olan adam ve diğer altı kişi, Ferozepur Jhirka yakınlarındaki Delhi-Mumbai Otoyolu üzerinde sığır kaçakçılığı yaptığından şüphelenilen bir aracı kovalarken, şüpheli kaçakçılar tarafından saldırıya uğradılar.

Artık kriketteki en sevdiğiniz maçı izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

Polis, Rewari sakini olan ve Sonu Yadav takma adıyla Sonu Sarpanch olarak tanımlanan yaralının Gurugram'ın 38. Sektöründeki çok uzmanlıklı bir hastaneye kaldırıldığını ve durumlarının kritik olduğunu söyledi.

Polis, Rajasthan'dan sığır kaçakçılığı yapan şüphelilerin bir ihbar üzerine kanun dışı gruplar tarafından takip edildiğini söyledi.

Polise göre olay, inek koruma görev gücü üyelerinin Rajasthan'dan bazı şüpheli sığır kaçakçılarının bir kamyonetle Nuh'a doğru yola çıktıklarına dair bilgi alması üzerine meydana geldi.

Nuh polis şefi Narender Bijarniya, sığır kontrol ekibi üyelerinin minibüsün yolunu kesmeye çalıştığını ancak şüphelilerin onlara ateş etmeye başladığını söyledi.

“Bunlardan biri karnından vurularak yaralandı ve şüpheliler minibüsü bırakarak olay yerinden kaçtı. Polis ekipleri şüphelilerden birini yakalayarak gözaltına aldı. Suç ortakları ve sığırları çaldıkları yer hakkında detaylı bilgi almak için kendisini sorguluyoruz” dedi.

Bajrang Dal üyesi ve inek koruyucularının hukuk danışmanı Kulbhushan Bhardwaj, Yadav'ın ameliyat olduğunu ve durumunun kritik olduğunu söyledi. “Son birkaç yılda büyükbaş hayvan kaçakçılığı vakaları arttı ve bu tür olaylar ilçede sıkça yaşanıyor. Yeni otoyol bu kaçakçılar tarafından sığırları güvenli bir şekilde kaçırmak için kullanılacak” dedi.

Polis, ön soruşturmalara göre şüphelilerin Rajasthan'dan olduğunu söyledi. Ferozepur Jhirka polis karakolunda Haryana Gauvansh Sanrakshan ve Gausamvardhan Yasası 2015'in 5, 13 (2) ve 17. Maddeleri ve 307. Maddesi (cinayete teşebbüs) kapsamında bir dava kaydedildi.